Ернандез му пресуди на Наполи и го израдува Милан (ВИДЕО)

Милан вечерва оствари триумф против актуелниот италијански шампион Наполи со 1-0 на „Сан Сиро“ во рамки на 24. коло од Серија А.

Тео Ернандез беше стрелец на единствениот гол на натпреварот во 25. минута, кога без проблеми го матира Голини и го постави конечниот резултат (1-0).

„Росонерите“ имаа 52 бода на третата позиција во Серија А, додека пред нив се Јувентус со 53 и Интер со 60, а Наполи остана на деветтата позиција со 35 бода.