Баерн Минхен слави 120 години постоање, а роденденот ќе го прослави со фантастичен ретро дрес на дуелот против Аугзбург во рамки на Бундеслигата на 8 март. 

„Адидас“ дизајнираше прекрасен дрес, кој е инспириран од првата шампионска титула на „Баварците“ од 1932 година.