Арсенал го претстави Вајт: Извинете што доцниме, сообраќајот беше лош!

Арсенал денеска го потврди новото засилување за следната сезона, а тоа е Бен Вајт кој доаѓа од редовите на Брајтон за сума од 50 милиони фунти.

„Топчиите“ на интересен начин го претставија новиот член на екипата, кој е пресреќен што ќе го облече дресот на Арсенал.

„Извинете што доцниме. Сообраќајот беше ужасен“, напишаа од Арсенал.