Анчелоти се расплака за време на минутата молчење во чест на Марадона (ВИДЕО)

Карло Анчелоти беше видно емотивен пред стартот на дуелот помеѓу Евертон и Лидс во рамки на Премиерлигата. Италијанецот се расплака за време на минутата милчење во чест на Диего Армандо Марадона. 

Менаџерот на Евертон и Марадона беа пријатели, а воедно и големи ривали на теренот, кога Аргентинецот играше за Наполи. Анчелоти тогаш водеше „војна“ со легендарниот фудбалер прво во дресот на Рома, а потоа и во оној на Милан.