Алиоски ептен збеснал седејќи дома: Даде гол на тренинг, па од радост ја скрши камерата (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен лев бек Езгјан Алиоски очигледно збеснал седејќи дома поради пандемијта од коронавирус, па после два ипол месеци се врати на тренинзите и тотално – полуде.

Алиоски на тренингот даде гол, па така се занесе во прославата, која заврши со лудорија. Ѝ удри неколку боксови на камерата, па ја скрши, покажувајќи дека премногу му недостигал фудбалот и дека збеснал седејчи дома и чекајќи кога ќе дадат властите во Англија „зелено светло“ за да се продолжи со сезоната.

„Дефинитивно Џани не се смирил за време на паузата“, објави Лидс на својот фејсбук-профил.

Well, he definitely didn't calm down over the break ? #GjanniBreaksCam

Posted by Leeds United on Wednesday, May 27, 2020