Алегри го повика Секулов за дербито меѓу Јувентус и Интер (ФОТО)

Македонскиот фудбалер Никола Секулов за првпат во кариерата се најде во списокот на првиот тим на Јувентус, откако тренерот Масимилијано Алегри го повика за дербито против Интер.

Секулов игра сезонава за младинскиот тим на „Старата дама“, но поради импресивните настапи Алегри реши да го повика за дербито.

Македонецот оваа сезона настапи на 23 меча за младинскиот тим на Јувентус и постигна четири гола и една асистенција.