Фудбалер се соблече среде емисија, реакцијата на згодната Шурјак доволно говори (ВИДЕО)

Екипата на Хајдук вчера го претстави новиот фудбалер, Димитрис Дијамантикос, кој пристигна од Сент Паули. Во овој клуб, тој постигна 19 гола на 52 натпревари, а доаѓа на Пољуд како одлично засилување за новата сезона.

Дијамантакос беше претставен преку официјалниот јутјуб канал на Хајдук, каде навивачите можеа да го следат неговиот прв коментар во живо по потпишувањето на договорот.

Гркот го избра бројот 14, а кога згодната Мирта Шурјак му го даде дресот, тој ја остави без текст затоа што ја соблече кошулата и реши веднаш да го облече дресот на новиот клуб.

Мирта неговиот потег го проследи со насмевка.