Најдолгиот скок во историјата, Кобајаши прелета 291 метар! (ВИДЕО)

Рујоу Кобајаши постави неофицијален светски рекорд во ски скокови откако успеа да прелета неверојатни 291 метри.

Тоа е далечина подолга за дури 37,5 метри од претходниот рекорд.

Сепак, овој скок беше дел од егзибициски настан на Ред Бул, па рекордот нема да биде и официјално признаен.