Поради полуфиналето на Вимблдон ја одложи „ергенската“ забава! (ФОТО)

Поради полуфиналето на грен слем турнирот Вимблдон против српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Шпанецот Роберто Баутиста Агут мораше да ја одложи својата ергенска забава на Ибица и на своите пријатели да им плати пат до Лондон за да го бодрат.

Исто така пропадна и планот на неговата долгогодишна девојка Ана Боди Тортоса, кој утре требаше да замине во Мадрид за да ја проба венчаницата, што значи дека тие не верувале дека Агут ќе стигне до финалето на Вимблдон.

Според шпанските медиуми, тие се во врска од тинејџерските денови, а Ана своевремено учествувала на избор за мис.

Ако сè биде во ред, ќе се венчаме во ноември, изјави Агут.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Un pequeño descanso antes de Miami Open 😎☺️ Thanks @BahaMarResorts • #beyourpassion #neckercup #BahaMoment

A post shared by Roberto Bautista Agut (@robertobautistaagut) on