Ноле покажа големо срце – со 100 евра почести дете кое се сликаше со него (ВИДЕО)

Присуството на Новак Ѓоковиќ на вечерашната средба помеѓу Црвена Звезда и Валенсија (92-73) од кошаркарската Евролига предизвика огромна еуфорија меѓу присутната публика, па на полувреме тенисерот не можеше да крене глава од фановите кои сакаа да се фотографираат со него.

Камерите на еден од српските медиуми фати интересен момент и тоа како популарниот Ноле чести едно од децата кои се сликаа со него и тоа со 100 евра, со што уште еднаш покажа дека има големо срце.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sport Klub (@sport.klub)

Со оглед на начинот на кој се поздрави со него како и со неговите пријатели, медиумите од соседството не ја исклучуваат можноста да станува збор за личност која Ѓоковиќ ја познава од претходно, но тоа не ја намалува големината на неговиот гест.