Кирјос ја изненади светската јавност: Имам секс со мои навивачки секоја недела!

Австралискиот тенисер Ник Кирјос вели дека еднаш неделно има секс со некоја од девојките кои го следат на социјалните мрежи или се негови навивачки.

Кирјос зборуваше за неговиот љубовен живот и откри дека не може да биде само со една девојка.

„Со оглед на тоа дека немам девојка, обично имам секс со своите навивачки секоја недела. Кога имам работа со девојките од Источна Европа обично им велам да земат половина од мојата заработка“, вели Кирјос.

Контроверзниот тенисер зборува отворено пред медиумите и очигледно не сака ништо да сокрие, па се потсети на еден момент на дуел со Роџер Федерер.

„Играв против Федерер, а потоа забележав една прекрасна девојка, која ме привлече. Во тој момент си помислив дека е штета да останам на теренот, а можев да ја викнам на пијалок“, објасни Кирјос.