Халеп ги разочара фановите со одлуката да си ги намали градите (ФОТО)

Симона Халеп веќе со години е една од најдобрите тенисерки во светот, но нејзиниот тренер откри информација која ги разочара фановите.

Халеп решила да ги намали градите затоа што има големи болки во грбот.

„Кажа дека ја боли грбот и ќе мора да ги намали градите. Таа е многу инспиративна личност, што се однесува до носење на одлуки. За 12 години колку што ја познавам, таа не задоцни на нту еден тренинг. Таа има силна личност. Секоја одлука сама ја донесе за нејзината кариера. Чудно е тоа затоа што во Романија вашите родители решаваат за вашиот живот, но Симона уште на 14 години бираше сама човек кој ќе ја тренира“, вели нејзиниот тренер.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#missing @wimbledon❤️

A post shared by Simona Halep (@simonahalep) on