Ѓоковиќ му се врати на тенисот со тренинг во Марбелја (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ имаше тренинг на терениите во Марбелја, но овој пат без кршење на правилата кои важат поради пандемијата на коронавирусот.

Србинот веднаш се пофали со видео на својот профил на Твитер од тренингот, а навивачите се возбудени што конечно Ѓоковиќ почна да тренира.