Американец огладне, па си нарача хамбургер сред меч (ВИДЕО)

За време на паузите во тенисот во минатото ретко да забележиме необични сцени, но тоа што го направи Џенсон Бруксби е хит на социјалните мрежи.

Американскиот тенисер сред меч на турнирот во Монтреал си нарача хамбургер, по што го изеде пред камерите.

„Огладне момчето, не заборавајте дека и Станислав Вавринка на еден меч нарача кафе“, напиша еден навивач.