Георгиевски поразен во второто коло на СП во Баку

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски загуби на стартот на Светското првенство (СП) во Баку, Азербејџан.

Георгиевски беше слободен во првото коло поради високиот ранкинг, но потоа загуби од Али Акбар Амири од Авганистан.

Нашиот таеквондист сè уште не ги губи шансите за место на Летните олимписки игри во Париз бидејќи ќе учествува на квалификациски турнир.