Американската ММА натпреварувачка Валери Луреда е само уште една од згодните девојки кои се натпреваруваат во спортот, а често привлекува внимание благодарение на атрактивниот изглед.

Валери неодамна го доживеа својот прв професионален пораз во ММА, но во меѓувреме се врати во Белатор и на средината на ноември славеше во борба која ѝ ја крена самодовербата.

Атрактивната натпреварувачка на Инстаграм објави секси видео на кое е во танги заедно со другарки и вежба во дворот.