Сакаше да прекине акција, но на крај постигна спектакуларен гол од својата половина (ВИДЕО)

Во натпреварот од 29. коло во италијанската Серија Б беше забелеѓан спектакуларен погодок. Кремонезе славеше со 2-0 против Ентела, а средбата ја одбележа Микеле Кастањети, кој даде гол од својата половина, иако имаше намера само да прекине противничка акција.