Српска одбојкарска легенда даде тројка на - најлуд можен начин (ВИДЕО)

Српската одбојкарска легенда Вања Грбиќ, кој има соработка и со македонската одбојкарска федерација направи потег кој ќе ве остави без зборови. Даде тројка во кош со одбојкарски потег и користејќи малку „снукер“ елемент – спунт од ѕид. Не треба потегот да се објаснува, доволно е само да се погледне во – мајсторијата!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#basketball #snooker or #Volleyball on #kampvanjegrbica

A post shared by Vladimir Grbic OLY (@vladimir_grbic) on