Мајсторија во Полска: Фантастичен лоб на Бразилец од скоро пола терен (ВИДЕО)

Бразилецот Педро Енрике од полски Радомиак постигна мајсторски гол со прекрасен лоб од скоро пола терен на мечот со Јагелонија, погодок кој слободно влегува во конкуренција за најубав во оваа година во Полска, па и во Европа.