Мајсторија: Во Хрватска беше постигнат гол од пола терен во 95. минута (ВИДЕО)

Дуелот меѓу нисколигашите Младост и Славонац заврши 4-4, меѓутоа неверојатен погодок беше постигна во 95. минута од страна на Стјепан Лужанац.

Лужанац испрати удар од половина терен и успеа да ја затресе мрежата на противничкиот голман, па така да му донесе реми на својот тим.