Гркот Јанис се изглупира – му удри глава „а ла Зидан“ (ВИДЕО)

Грчката ѕвезда во НБА, Јанис Антетокумпо го загуби разумот синоќа на мечот со Вашингтон Визардс, па му удри глава на Морис Вагнер и сега се соочува со суспензија поради која ќе го пропушти плејофот.

Иако беше меч без значај, Антетокумпо за ништо збесна, па направи потег „а ла Зидан“ и сега ќе мора да ја олади главата за непомислениот потег.