Голманот на Охрид шутира замислени топки: Се посрамоти и му подари гол на Кораб (ВИДЕО)

Голманот на Охрид, Даниел Котевски имаше натпревар за заборав во неделата во рамки на 12.коло во Втората лига - Запад. Поради неговиот голем кикс Кораб успеа да освои бод во Охрид (1-1).