Голчиште за ТВ-шпици: Србин спектакуларно ја искина мрежата (ВИДЕО)

Фудбалерот на српскиот второлигаш Железничар од Ниш, Никола Митровиќ постигна страшен гол на кој би му подзавиделе и најголемите фудбалски ѕвезди, против Жарково откако по еден корнер, второлигашкиот фудбалер не дозволи да падне топката и од три потези упати таква неодбранлива бомба која вреди да се погледне неколкупати.