Боксер тргна да слави, па доби ќотек од противничкиот тренер (ВИДЕО)

Неверојатни сцени се забележани на еден бок-меч во Јужна Африка, а инцидентот се случи откако беше прогласен победникот.

Боксерот тргна да ја слави победата, но противничкиот тренер ги загуби нервите и почна да го тепа.