Белингем го утна автобусот, лабаво си влезе кај Украинците (ВИДЕО)

Англиската суперѕвезда Џуд Белингем, фудбалерот на Реал Мадрид ја изнасмеа цела светска јавност откако го утна автобусот после мечот на Англија со Украина (1-1) во Вроцлав, па наместо во својот, лабаво си влезе кај Украинците.