Англичанец го ископира славниот гол на Зидан од финалето во ЛШ пред 19 години (ВИДЕО)

Се сеќавате на спектакуларниот волеј на Зинедин Зидан во финалето во ЛШ пред 19 години, на „Хампден Парк“ во Глазгов кога погоди за европската круна на Реал Мадрид против Баер Леверкузен?

Ист таков гол денеска даде фудбалерот на Вест Бромвич Албион, Алекс Мауат во пресметката со Блекбурн во англискиот Чемпионшип. Спектакуларно голчиште кое треба да се види неколкупати.