Вардар со подршка за Алфредо Кинтана (ФОТО)

Голманот на Порто, Алфредо Кинтана во понеделникот доживеа срцев удар и моментално се наоѓа во вештакча кома, а неговата состојба е тешка состојба. 

Вардар денеска на дуелот против Елверум во рамки на Лигата на шампниони истрча со сини маички во чест на Кинтана.

„Биди силен Алфредо Кинтана“, пишуваше на маичките на Вардар.