Манасков по пауза од осум месеци се враќа на теренот

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков паузираше осум месеци надвор од терените поради незгодна повреда, но сега конечно се враќа во игра.

Веспрем вечерва ќе се соочи против Алборг во Лигата на шампиони (ЛШ), а Манасков се најде меѓу повиканите ракометари за средбата.

Натпреварот меѓу Веспрем и Алборг е закажан за 18.45 часот.