Манасков по 45 одиграни меча е најдобар стрелец на Веспрем (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков се наоѓа на првата позиција на листата со стрелци на унгарскиот гигант Веспрем.

Манасков одигра 45 натпревари сезонава за Веспрем, а притоа постигна 145 голови и се наоѓа на првото место пред Петар Ненадиќ и Андреас Нилсон, кои имаат по два гола помалку.

Góllövőlista 45 mérkőzés után. #RedUnited

Posted by Telekom Veszprém Handball Team on Wednesday, May 5, 2021