Хрватите и Србите пред дербито се „пресметаа“ со - шприцер (ФОТО+ВИДЕО)

Хрватска ќе се соочи против Србија вечерва од 20.30 часот во второто коло од ракометното Европско првенство (ЕП), а нивните навивачи кои важат за „смртни непријатели“ пред дербито се сретнаа и беа пријателски расположени.

Пред натпреварот владее добра атмосфера на градскиот парк во Сегед, каде што српските и хрватските навивачи решија да наздрават со шприцер и да покажат дека дури и најголемите ривали може да навиваат заедно.

Видео од нивната забава може да се погледне ТУКА.