На секое игнорирање, враќа уште посилно: Јаховиќ даде четири гола за Малатија! (ВИДЕО)

Поранешниот македонски репрезентативец и член на Малатијаспор, Адис Јаховиќ, постигна неверојатно четири гола на натпреварот против Денизлиспор во рамки на седмото коло од турското првенство.

Ова како да беше одговор на напаѓачот за упорното игнорирање кое го добива од страна на селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски.

Ова за Јаховиќ е седми гол во Суперлигата, што го прави најдобар напаѓач засега во Турција, а три пати се запиша меѓу стрелците во квалификациите на Лига Европа.