Скандал: Хрват глуми дека уринира на топка со боите на Србија (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Хрватска по пенали ја елиминира Јапонија и се пласира во четвртфинале на Светското првенство (СП) во Катар, но еден навивач пред стадионот направи скандал.

Српски „Телеграф“ објави дека Хрватот барал од неговите пријатели да го снимаат додека глуми дека уринира по топката во боите на Србија.

Ова предизвика голем број реакции кај нашиот сосед, па сите ја осудија шегата од страна на хрватскиот навивач, додека видеото може да се погледне ТУКА.