Селски фудбал во БиХ: Сите помислија дека е гол, но топката заглави пред линија (ВИДЕО)

Неверојатна сцена беше забележана во Босна и Херцеговина, кадешто Јединство славеше со 3-2 против Рудар, но гостите имаа шанса да стигнат и до бод, ако не беше ужасната состојба на теренот.

Напаѓачот на гостите, Фахрудин Коваќ имаше шанса да погоди за 3-3, но неговиот удар кон празниот гол заврши во калта.