Рај за машките очи: Дилета во бикини ги збудале фановите (ФОТО)

Најзгодната спортска водителка Дилета Леота реши да одмори од напорната сезона, па замина во Катанија, каде што ги полни батериите за новите предизвици во Серија А.

Дилета облече бикини и го покажа нејзиното заводливо тело, па притоа позираше за да направи неколку провокативни фотографии со кои ги збудале фановите.

На Инстаграм ја следат повеќе од осум милиони луѓе, а неодамна беше во Задар, каде што ги воодушеви Хрватите.