Преубавата италијанска кошаркарка и една од најатрактивните спортистки во светот, Валентина Вињали доби голема популарност на Инстаграм затоа што сака да се фотографира без облека.

Постојано објавува провокативни фотографии, а пред неколку дена објави и слика на која се наоѓа без градник, а своите гради ги сокри со рацете, по што доби многу комплименти на социјалните мрежи.