Папараци ја уловија Дилета во страсна акција со нејзиното момче (ФОТО)

Најпознатата спортска водителка Дилета Леота повторно е во центар на внимание затоа што папараците успеаа да ја уловат во страсна акција заедно со нејзиното момче Чан Јаман.

Љубовниот пар неодамна замина на одмор во Турција, а Јаман на турската јавност ѝ ја претстави својата презгодна девојка.

Иако не објавуваат премногу заеднички фотографии, сепак папараците овој пат успеаа да ги уловат додека уживаат еден покрај друг, а сликата стана хит на социјалните мрежи.