Нејмар ги шокираше фановите со новата фризура (ВИДЕО)

Нејмар го загуби финалето во Копа Америка заедно со Бразил, а само неколку дена подоцна реши да ја промени фризурата и да ги шокира неговите фанови на социјалните мрежи.

Бразилскиот фудбалер направи фризура каква што немал досега, а навивачите останаа во шок затоа што навикнаа да го гледаат со кратка коса.

Ѕвездата на ПСЖ реши со нова фризура да ја почне сезоната со францускиот гигант со кој ќе се обиде конечно да ја освои Лигата на шампиони.