Навивачи си земаа еден од головите од теренот на Хајдук (ВИДЕО)

Хајдук Сплит го освои второто место во домашното првенство, а навивачите втрчаа на терен по последниот судиски свиреж, додека дел од нив решиле да украдат еден од головите.

Хрватски „24сата“ објави видео на кое може да се забележи како дел од навивачите си го земале голот од теренот на Хајдук.

Видеото може да се погледне ТУКА.