Навивач на Лидс втрча на терен и имаше урнебесна прослава (ВИДЕО)

Лидс славеше со 3-1 против Акрингтон, но главна тема по натпреварот е еден навивач кој втрча на теренот и имаше урнебесна прослава.

Навивачот втрчал на теренот при третиот гол на Лидс, по што следеше шоу кое ги насмеа присутните на трибините.