Најпознатиот пар во светот го продава дворецот од бајките за 35 милиони евра! (ФОТО)

Еден од најдобрите квотербекови на сите времиња во НФЛ лигата, Том Брејди и неговата сопруга, супермоделот Жизел Бундсе, ја продаваат куќата во предградието на Бостон.

Славниот пар за дворецот од бајките бара 39.5 милиони долари (околу 35 милиони евра). Вилата има пет спални соби и исто толку толети, подрум за вино, теретана, студио за јога и многу други работи. Имотот се простира на околу 10.000 квадратни метри.

Инаку, Брејди има 42 години, но пред неколку дена потпиша нов двегодишен договор во вредност од 70 милиони долари.