Масакр во Мексико: Мафијаши нападнаа рели-возачи! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Стравичен напад се случил околу 14 часот во саботата во Мексико, кога на рели-трка биле нападнати возачите и притоа биле убиени 10 лица.

Мексиканските медиуми пишуваат дека нападот бил организиран од мафијаши кои почнале да пукаат кон учесниците.

Државниот обвинител Рикардо Иван Карпио Санчез ангажирал специјална група да го истражи масакрот.