Мајката на Фоден претерала со алкохол, па добила ќотек (ФОТО)

Англиските медиуми пишуваат за уште еден скандал, поради кој во центар на внимание се најде фудбалерот на Манчестер сити, Фил Фоден.

Младиот фудбалер има одлична сезона со „граѓаните“, а сега стана главна тема на фановите поради неговата мајка, која претерала со алохолот и потоа учествувала во тепачка.

Клер Фоден при тепачката заработила сериозни повреди, а тоа може да се забележи и по нејзиното лице.