Атрактивната Даниела Кристијансон, девојката на Макси Лопез, го забрза пулсот кај припадниците на посилниот пол откако објави нова провокативна слика на социјалните мрежи.

Даниела на фотографијата позира во базен, само по танги на себе и книга во раце, додека не носи градник.

Оваа русокоса работи како модел, а му помогна на Лопез да ја преболи атрактивната Ванда Нара, со која имаше деца и која го изневери со пријателот и поранешен соиграч Мауро Икарди.