Љубовна драма: Девојката на Феликс била фатена со друг спортист!

На социјалните мрежи се појави видео кое стана вирално за кратко време, а на него се наоѓа девојката на Жоао Феликс, која наводно била на состанок со возачот на Мекларен, Ландо Норис.

Видеото предизвика голем број реакции и за кратко беше избришан, а тоа предизвика приказни во медиумите дека атрактивната Маги Коресиро има афера со Норис, иако сè уште е во врска со фудбалерот на Челси.

За разлика од Маги, Норис нема љубовен партнер, откако на крајот на 2022 година се раздели со неговата девојка.