Лаутаро и Конте се пресметаа во бокс-меч на тренингот на Интер (ВИДЕО)

Интер ја прекина доминацијата на Јувентус во италијанската Серија А и конечно го освои Скудетото, но сепак вчера на теренот беше забележана расправија меѓу Лаутаро Мартинез и Антонио Конте.

Лаутаро и Конте денеска ги изненадија сите со тоа што организираа бокс-меч со кој ги насмеаа навивачите на Интер и покажаа дека односите меѓу нив се одлични.