Карикатура на денот: Пјаниќ ужива во Барселона, Артур во солзи (ФОТО)

Денеска официјално беше завршена трансфер сагата, па Артур Мело се пресели во Јувентус, додека во спротивен правец, во Барселона замина Миралем Пјаниќ.

Спортскиот веб-сајт „Бличер Репорт“ објави карикатура, со која ги опиша трансферите на двајцата фудбалери.

Пјаниќ среќен гледа кон „Ноу Камп“, додека Артур во солзи гледа низ прозореот кон лета кон Торино.