Хулигани тргнаа во „војна“, прегазени двајца полицајци во Сараево! (ВИДЕО)

Пред почетокот на дербито меѓу Сараево и Железничар се појави навивачка група опремена со палки за да се пресмета со ривалите, но полицијата интервенираше брзо и спречи хаос, меѓутоа двајца полицајци биле повредени при акцијата.

Босанските медиуми објавија снимка од навивачите кои се движат како да тргнале во „војна“, а на социјалните мрежи има и видеа на кои се гледа апсењето на дел од хулиганите.

Неколку навивачи се обиделе да избегаат со моторно возило и не запреле на наредбата на полицајците, па двајца од нив биле прегазени од автомобилот, но засега не се откриваат повеќе детали.

@vandal.boy.tm87

 

♬ original sound - vandal.boy.TM87