Згодните и атрактивни навивачки на секое големо натпреварување привлекуваат внимание, па така е и на Мундијалот во Катар, иако овој пат на трибините не се дозволени голотија и слични работи како на некои претходни првенства поради строгите правила во земјата која е организатор на турнирот.

Клаудија Ривер е атрактивна Хрватка која навива во аутфит каков сигурно не би поминал во Катар бидејќи сигурно би добила голема затворска казна.

„Можеш да навивач за Хрватска, но од дома бидејќи во Катар за таков аутфит ќе добие 15 години затвор“, напиша еден нејзин фан.