Европска шампионка доби ќотек од своето момче и остана со унаказено лице (ФОТО)

Французинката Марго Пино, која во 2020 година беше европски шампион во џудо, доби брутален ќотек минатиот викенд од страна на нејзиното момче и тренер Алан Шмит.

Шмит требало да ја преземе репрезентацијата на Израел, но договорот беше прекинат откако тренерот заврши во полиција поради нападот.

Шампионката на Инстаграм објави фотографија од унаказеното лице и опиша што се случувало минатиот викенд.

„Во неделата бев нападната од страна на својот партнер и тренер. Најпрво ме пцуеше, а потоа ме удираше со боксови во главата. Лежев на подот, мислев дека ќе умрам. Успеав некако да побегнам, а соседите викнаа полиција. Морам да мирувам 10 дена поради повреда“, кажа Пино.

Шмит во меѓувреме бил ослободен од полиција и од обвинувањата за физички напад на неговата избраничка.

„Не можам да верувам, зарем крвта во мојот стан не беше доволна? Што требаше да се случи за да го осудат“, прашува таа.