Ѕвезда на Дортмунд доби критики поради згодна Албанка (ФОТО)

Карим Адејеми требаше да биде еден од предводниците на Борусија Дортмунд, откако стигна како замена за Ерлинг Халанд, но напаѓачот разочара затоа што не бил доволно фокусиран на фудбал.

„Билд“ пишува дека Адејеми не е доволно фокусиран на спортот, туку на животот со познатата раперка Лоредана која има потекло од Албанија.

Адејеми оваа сезона не постигна ниту еден гол и асистенција на пет натпревари во Бундеслигата, односно испрати само два удари кон противничките голови.